Jak CRM podnosi sprzedaż?

Każda firma coś sprzedaje, a wielkość tejże sprzedaży decyduje o sukcesie lub porażce organizacji. Wdrożenie odpowiedniego rozwiązania informatycznego automatyzuje szereg czynności sprzedażowych, co sprzyja podnoszeniu wydajności i efektywności pracy zespołu handlowego. Jednym z takich narzędzi jest system CRM.

Czytaj więcej

CRM – więcej niż system

Pojęcie CRM (z ang. Customer Relationship Management) stosowane jest powszechnie w odniesieniu do systemu informatycznego, wspierającego zarządzanie relacjami z klientami. CRM jednak to coś więcej niż oprogramowanie. CRM powinno być rozbudowaną i przemyślaną strategią, obejmującą nie tylko dział sprzedaży, ale również marketingu, opieki serwisowej czy magazyn.

Czytaj więcej

Systemy ERP podstawą nowoczesnego biznesu

Według badań z 2016 roku, przeprowadzonych przez Technology Evaluation Centers wśród przedsiębiorców sektora MŚP branży usługowej wynika, iż celem nadrzędnym projektów implementacji rozwiązań ERP jest dla tych organizacji maksymalizacja wykorzystania dostępnych zasobów (48% respondentów) oraz wzrost efektywności planowania i zarządzania projektami (45%).

Czytaj więcej

Czym jest analiza przedwdrożeniowa?

,

Analiza przedwdrożeniowa to fundament całego projektu implementacji ERP. Bez prawidłowo przeprowadzonej analizy przedwdrożeniowej nie można efektywnie wdrożyć prawidłowo funkcjonującego systemu ERP w przedsiębiorstwie. Dlatego też jest ona tak istotnym i jednocześnie tak czasochłonnym elementem projektu.

Czytaj więcej

Integrowanie systemów firmowych

,

Potrzeby biznesowe niejednokrotnie implikują konieczność integracji oprogramowania. Mechanizmy takiej integracji najczęściej obejmują rozwiązanie klasy ERP, systemy specjalistyczne i niezależne aplikacje biznesowe. Sam zaś system ERP zwykle staje się fundamentem tejże integracji.

Czytaj więcej

Co nowego w Odoo 11?

Odoo od lat stara się dostarczać najlepszych aplikacji biznesowych. Oprogramowanie nieustannie rozwijane jest o kolejne moduły i funkcjonalności. Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczne Odoo Experience również było miejscem premiery najnowszej wersji Odoo.

Czytaj więcej

Pokoleniowa wymiana ERP

Coraz więcej przedsiębiorców podejmuje decyzję o zastąpieniu dotychczasowego systemu ERP nowym. Zaczynają oni bowiem dostrzegać, iż oprogramowanie, które stosują, z roku na rok jest coraz mniej wydajne, coraz mniej ergonomiczne i przez swoją niewielką elastyczność i skalowalność nie nadąża za potrzebami rozwijającej się organizacji i rynku.

Czytaj więcej

Dlaczego Odoo?

Przedsiębiorcy, chcący zinformatyzować swoją firmę często zadają pytanie, jak spośród dostępnych na rynku rozwiązań wybrać odpowiednie? Które z nich najlepiej wesprze ich firmę w osiąganiu założonych celów biznesowych?

Czytaj więcej

5 oznak, że strategia IT nie działa

Zrównoważona strategia IT to silny atut organizacji, mający niemały wpływ na jej wzrost i rozwój. Nieprawidłowo zdefiniowana nie pozwala jednak firmie w pełni rozwinąć skrzydeł. Jak zidentyfikować to ryzyko?

Czytaj więcej

Systemy ERP w polskich przedsiębiorstwach

Według danych GUS w 2015 roku z rozwiązań klasy ERP korzystało 20,9% ogółu polskich firm, z CRM zaś 24,4%. Aż w 83,2% dużych i w ponad połowie średnich przedsiębiorstw wdrożony jest system ERP. Na tle Unii Europejskiej Polska wciąż więc zajmuje odległe pozycje, jeśli chodzi o poziom informatyzacji przedsiębiorstw.

Czytaj więcej